28 ŞUBAT 2020 CUMA -

Yangın Merdivenleri

Yangın Merdivenleri

Büyükşehirler de gösterilen yapıların yüksekliği ve buna paralel olarak oluşacak yangın durumlarında yapıda bulunanların rahat ve güvenli bir şekilde tahliye edilmesi için kullanılan sistemlerdir yangın merdivenleri. Yangın merdiveni, oluşacak herhangi bir kötü durumda yapılardaki insanların rahat ve güvenli bir şekilde tahliyelerini sağlamak için kullanılan önemli araçlardan biridir.

Yangın merdiveni firmaları, yangın merdiveni imalatında yangın merdivenlerini standartlara uygun ve güvenilirlik açısından da tescillendirmeleri gerekmektedir. Çünkü insanların hayatı söz konusu olan bu sistemlerde kullanılan yangın merdiveni özelliği çok önemlidir. Yangın merdiveni özelliklerine bakıldığında en önemlisi kullanılan malzemelerin ne gibi ağırlığa dayanıklı olduğudur. Bunun için yangın merdiveni yapılacak mekânların kapasiteleri göz önünde bulundurulur.

İstanbul yangın merdiveni, mekân itibari ile fazla kalabalık ve yapıların her geçen gün daha da artığı bölgelerden biridir. Bunun için bu bölgede geniş çapta birçok firmanın bulunması ve yangın merdiveni imalatlarında mükemmel rol aldığı söylenebilir.

Yangın merdiveni çeşitlerine göre farklılık göstermesi onun hangi yapıda kullanmasını gösteren önemli ölçülerden biridir. Yangın merdivenlerini kullanım aşamalarına ve kullanım alanlarına göre değerlendirmek daha mümkündür. Örneğin 10 katın fazlası olan yapılarda dairesel yangın merdivenlerinde söz edebiliriz. Ama 10 katın altında kalan yapılarda kat oranlarına göre de Z tipi yangın merdiveni kullanılabilir.

Yangın merdivenleri insanların hayatlarını kurtarmada çok önemli bir unsur haline gelmiştir. Onun için bazı yapıların kat oranlarına göre ve kalabalık oluşlarına göre bu zorunlu hale getirilmiştir.  Yangın merdiveni fiyatlandırılması da uygulanan yangın merdiveni çeşidine ve kullanılan malzemelere göre değerlendirilir. Bu malzemelerin kalitesi son derece önemlidir. Kaç kişiyi üzerinde taşıyabilecek belgelendirmeye sahip olması gerekmektedir.

Bulunduğumuz mekânların daha rahat ve daha güvenilir olması için özellikle kötü anlarda ve kötü durumlarda bunlar yangın, deprem gibi önemli afetlerde oluşan tehlikeyi fark ettiğimiz anda tüm yapının bu anda Etileşmesinden sonra çıkış yolu olarak kullanmamız gereken sistemler yangın merdiveni sistemleridir.


Değerli Web Ziyaretçimiz Firmamız Profesyonel Olarak Birçok Alanda Hizmet SunmaktadırBunlarla İlgili Bazı Web Adreslerimiz İstifadeniz İçin Aşağıdadır. Sunmuş Olduğumuz Hizmetlerden Faydalanmak İçin Aşağıdaki Linklerden Tarafımıza Ulaşabilir Dilerseniz Güler Yüzlü Satış Temsilcilerimizden Bilgi Alabilirsiniz.

 

http://www.celik-cati.com http://www.demircati.com http://www.istanbulcelikcati.com http://www.istanbulcelikcati.net http://www.celikkonstruksiyonimalati.com http://www.istanbulcelikkonstruksiyon.com http://www.yanginkapisi.net http://www.yanginkapilari.org http://www.yanginkapilari.net http://www.yanginkapisiimalati.com http://www.yanginkapisi.org    http://www.yanginkapilariimalati.com http://www.yanginmerdiveni.net http://www.yanginmerdiven.net http://www.yanginmerdivenci.com  http://www.yanginmerdiven.com  http://www.makaraliyanginmerdiveni.com http://www.istanbulyanginmerdiveni.net http://www.islamtarihi.net http://www.yanginsprinksistemleri.com http://www.demirdograma.net