28 ŞUBAT 2020 CUMA -

YANGIN MERDİVENLERİ

YANGIN MERDİVENLERİ

                Yangın merdivenleri binanın normal kullanılan merdivenleri haricinde kaçış yolu olarak yapılan yapılardır. Yangından çıkış yolu olarak kullanılan bu merdivenler panik anında insanların kolayca ve rahat kullanabileceği şekilde yapılmalıdır. Özenle ve kaliteli malzemelerden üretilmiş olan merdivenler işlevselliğini hiçbir zaman kaybetmezler. Sizler de bu özelliklerde bir merdiven arıyorsanız, yazımızı okumaya devam edin ve mutlaka bizi arayın.

                Yangın merdivenleri, soğuk ve sıcak hava şartlarına uygun olarak tasarlanmalıdır. Her zaman göz ardı edilen en önemli özellik budur. Soğuk kış günlerinde yağan kar veya yağmur merdivenleri kayganlaştırır hatta buz tutmasına bile sebep olabilir. Sıcak havalarda ise yangın merdiveninin üretilmiş olan çelik veya demir olan malzeme kalitesi düşük ise tüm ışıkları üzerinde toplayarak merdivenin çok sıcak olmasına sebep olabilir. Belki sıcak olmasının çok etkileyemeyeceğini düşünürsünüz fakat merdivenden inerken bir yere tutunma ihtiyacı hissedeceksiniz ve tuttuğunuz korkulukların sıcak olması sizi o anda başka kötü durumlara sürükleyebilir. Bu özelliğe her firma dikkat etmez veya ürettikleri malzemenin mevsim şartlarına dayanıklı olduğunu söyleyebilirler. Bizler sizleri bu konuda bilinçlendiriyoruz ve en kaliteli ürünler yapan firmayı bulmanızı öneriyoruz.

                Yangın merdivenlerinde diğer dikkat edilmesi gereken husus ise basamak alanının genişliği ve iki basamak arasındaki yüksekliktir. Bir apartmanda her zaman aynı yaş aralığına sahip insanlar yoktur. Çocuklar, yaşlılar, gençler ayrı ayrı yaş gruplarında kişiler mevcuttur. Bir çocuğun inebileceği bir basamak yüksekliğiyle bir yetişkininki birbirinden farklıdır. Bir çocuğun iniş hızıyla bir yaşlınınki de birbirinden farklıdır. Yangın merdiveni için hazırlanan yönetmeliklerde bu hususlar göz önünde bulundurularak bir ölçü belirlenmiştir. Bizler de firma olarak bu ölçülere birebir uyuyoruz. Bizlerde yaptıracak olduğunuz merdivenler her zaman hayata açılan yani kapınız olacaktır.

                Yangın merdivenlerinin günümüzde kaliteleri de artmaktadır. Yangın merdivenlerinin hayati önemi anlaşılarak bu gibi uygulamaların artması ve kişilerin bilinçlendirilmesi ülkemiz için gerekli bir uygulamaydı ve bunun giderek yaygınlaşması bizler için çok iyidir. Yangın merdivenlerinizi yaptırmadan önce ayrıntılı olarak bir araştırma her zaman sizin kar sağlayacağınız bir etkendir. Araştırmalarınız için bizlerdi de arayabilirsiniz.


 

_____________

Değerli Web Ziyaretçimiz Firmamız Profesyonel Olarak Birçok Alanda Hizmet SunmaktadırBunlarla İlgili Bazı Web Adreslerimiz İstifadeniz İçin Aşağıdadır. Sunmuş Olduğumuz Hizmetlerden Faydalanmak İçin Aşağıdaki Linklerden Tarafımıza Ulaşabilir Dilerseniz Güler Yüzlü Satış Temsilcilerimizden Bilgi Alabilirsiniz.

 

http://www.celik-cati.com http://www.demircati.com http://www.istanbulcelikcati.com http://www.istanbulcelikcati.net http://www.celikkonstruksiyonimalati.com http://www.celikcatici.com  http://www.istanbulcelikkonstruksiyon.com  http://www.yanginkapisi.net http://www.yanginkapilari.org http://www.yanginkapilari.net http://www.yanginkapisi.biz http://www.yanginkapisiimalati.com http://www.yanginkapisi.org  http://www.istanbulyanginkapisi.com  http://www.yanginkapilariimalati.com http://www.yanginmerdiveni.net http://www.yanginmerdiven.net  http://www.yanginmerdivenci.com  http://www.yanginmerdiven.com  http://www.yanginmerdiveni.biz http://www.ztipiyanginmerdiveni.com http://www.yanginmerdivenifiyatlari.com   http://www.yanginmerdiveniimalati.com   http://www.makaraliyanginmerdiveni.com http://www.istanbulyanginmerdiveni.net http://www.islamtarihi.net http://www.demirdograma.net http://wwwferforjeistanbul.com   http://www.yangintupu.biz http://www.yanginsprinksistemleri.com