28 ŞUBAT 2020 CUMA -

Yangın Merdiveni

Yangın Merdiveni

           Teknolojinin gelişmesi bir yandan faydalı iken bir yandan zararlı olabilmektedir. Teknolojik aletlerin kullanım fazlalığı ile beraber yangınlar çıkabilmekte ve insanlar çıkan bu yangınlara ne yazık ki önlem alamamaktadır. Bu önlemlerin artması ile beraber devlet gerekli incelemeler yapmaya başlamış kat sayısı göz ardı edilmeksizin her yapıya yangın merdiveni zorunluluğu getirilmiştir. Adeta bir zincir olarak ortaya çıkan çeşitli olumsuzluklar ile baş edebilmek için yangın merdivenleri hayat kurtarıcı derecede önemli rol oynamaktadır.

           Sadece yangınlarda değil hayatımızın birçok alanında kullandığımız yangın merdivenleri ülkemizin coğrafi konumu ile deprem bölgesi olmasının yanı sıra herhangi bir hastalık da karantina durumunda bina boşaltılması gibi acil anlarda yangın merdivenleri oldukça önemli bir yer tutmaktadır. İnsanlarımızın çoğunun ne gerek var şeklinde kılıf bulduğu yangın merdivenleri sanıldığının aksine herkesin hayatında bir yere sahiptir. Yangın merdivenci adını verdiğimiz kişiler bir diğer adı ile yangın merdiveni üretici firmalar her olumsuzluğu düşünerek tasarladıkları ve ortaya koydukları bizlerin şaheser dediği sizler için ortaya çıkmış ürünlerin yanı sıra ne yazık ki para temelli politika izleyen firmalarda bulunmaktadır. Bu firmalar insan hayatını hiçe sayarak ürettikleri malları satmakta ve üretmeye devam etmektedir. İstanbul yangın merdiveni üretimi sırasında en önemli ilimiz olması sebebi ile siz yangın merdiveni alıcılarının önemli bir araştırma sonrası yangın merdiveni almaya karar vermelisiniz.

          Yangın merdiveni alıcılar için birkaç bilgi verecek olursak birçok çeşidi bulunan yangın merdivenlerinin en çok kullanılan çeşitleri dairesel olan ve z tipi çeşitleridir. Z tipi yangın merdiveni Zik Zak şeklinde olması sebebi ile bu ismi almış monteleme işlemi kolay ve rahat bir çıkış yaratır. Dairesel ise genelde yüksek yapılı binalarda kullanılmaktadır. İnsan hayatı için hepsi çok gereklidir.

Dairesel yangın merdiven çeşididir ne yazık ki bunların da kalitesizi ortaya çıkabilmektedir.