28 ŞUBAT 2020 CUMA -

YANGIN MERDİVENİ HİZMETİ

YANGIN MERDİVENİ HİZMETİ

Yangın sırasında büyük bir korku ve panik hali yaşanır. Hatta bazı zamanlar kişi şoktan dolayı  bir süre hareket  edemeyebilir. Bu yüzden binadan çıkış yolunu bulabilmek için hızlı bir şekilde hareket etmek gerekir. İşte böyle zamanlarda bize hız kazandıracak yardımcılardan birisi de “yangın merdivenleri” olmaktadır. Binalarda ve ya insanların toplu halde bulundukları diğer alanlarda oluşabilecek bir yangın için gereken önlemleri almak zorunludur. Yapılması gereken kurallar yönetmelik aracılığı ile belirtilmiştir.  Merdivenler kullanılan binanın ya da alanın çeşitliliğine göre değişmektedir.  Tercih yapılırken binanın fiziksel ve yapısal durumu göz önünde bulundurularak en doğru kararı vermek amaçlanır. Binanın şekli baz alınarak  “z tipi yangın merdiveni” her yapı için daha uyumludur..

Bina için merdiven yapılırken kuralları çiğnemeden merdivenin yapısında bazı değişiklikler yapılabilir. Merdivenler genelde binanın arka tarafına monte edilirler. Ancak bina buna elverişli değil ise monte etme işlemi binanın ön kısmına da yapılabilir. Ancak ön kısma yapılan montelerde  “yangın merdiveni” dizaynda bir takım değişiklikler yapılarak binanın estetik yapısının bozulmaması sağlanır. Ancak estetik açıdan güzel görünüm sağlanırken merdivenin kalitesinden hiçbir şekilde ödün verilmez. Çünkü önemli olan kalitedir. Kaliteli malzemeler kullanılarak üretilmeyen merdivenler, yangın anında can kayıplarına sebep olabilirler.  Merdivende kullanılacak maddelerin ısıya dayanıklı ve paslanmaz yapıya sahip olması önemlidir.

Kaliteli malzemelerin temin maliyeti biraz yüksek olabilmektedir. Bu nedenle genellikle kaliteli merdivenlerin fiyatları biraz daha maliyetlidir. Sektörde bulunan “ucuz yangın merdiveni” hizmetlerinin birçoğu kalite açısından yetersizdir.   Bu yüzden merdiven tercihi yaparken bu tip merdivenlerden uzak durmalısınız. Yangın merdiveni üretiminde ve uygulamasında hizmet veren  bilgili, deneyimli, teknolojiyi yakından takip ederek sürekli kendini yenileyen anlayışa sahip  “Yangın merdivenci” elemanlarımız alanlarında uzman kişilerdir. Binanızı her açıdan inceleyerek en doğru şekli ve yeri bulmak için bir çok farklı tasarım deneyerek binanız için doğru olanı tercih ederler.  Merdiven tasarımında sizin görüşlerinizi de göz önünde bulundurarak hem kaliteli bir merdiven yaparken hem de merdivenin konumundan memnun kalmanızı sağlarlar. Eğer ki siz de “İstanbul yangın merdiveni” hizmetlerimizden yararlanmak istiyorsanız en kısa zamanda bizimle iletişime geçebilirsiniz.