19 TEMMUZ 2019 CUMA -

Ucuz Yangın Merdiveni

Ucuz Yangın Merdiveni

Yapılan bazı hataların geri dönüşü mümkün olmayabilir. İnsanların ‘’ucuz yangın merdiveni’’ alarak fiyata aldanıp malzemenin kalitesinin yetersiz oluşu ve binaya kurulumunu yapmak istemesi ileride karşılaşacakları bir faciaya sebebiyet verebilir. Günümüzde bunun örnekleri çoktur. Ancak ‘’ucuz yangın merdiveni’’ almak isteyen kişiler fiyatları göz önünde bulundurarak malzemeyi göz ardı etmemelidir. Çünkü yangın merdiveni malzemesi bakımından içerdiği dayanıklılık insan hayatını tehlikeye atacak düzeyde az olmamalıdır.

Müşteriler firmalarla irtibata geçtiklerinde ‘’ucuz yangın merdiveni’’ alma konusunda danışıp kurulacak olan malzemenin dayanıklı olması gerektiği konusunda mutabık kalabilirler. Firmalar binalarda zorunlu olarak bulunması gereken yangın merdivenleri konusunda öncelik vermeleri gereken nokta hayat güvencesidir. Çünkü ucuz yangın merdiveni satarak malzeme kalitesini kısıtlayan ve sağlamlığı azalan yangın merdivenlerini imal etmemeleri gerekmektedir. Firmalar her müşteriye eşit şekilde şartları sunup müşterilerin ihtiyacını kaliteli malzeme ile gidermeye çalışmaları gerekmektedir. Yangın merdiveni almak isteyen müşterilerinde muhakkak malzemeleri karşılaştırmaları gerekir. Çünkü kaliteden ödün vermeyen uygun fiyatlı firmalar olmakla beraber eğer müşteri konu hakkında bir bilgisi olmasa dahi bir uzmandan yardım alabilir veya kendi kararını ürünleri karşılaştırarak en iyi ve insan hayatının daha önem arz ettiğini aklında tutarak karar vermesi gerekmektedir. Aksi takdirde karşılaşması muhtemel olan tehlike anlarında saniyelerin bile önemli olduğu anlarda ortaya çıkabilecek bir faciaya sebep olabilir. Yangın merdivenini almak isteyen müşteriler sadece kendi hayatlarından değil başka insanların da hayatlarından sorumlu olduklarını unutmamalıdırlar.

Firmaların ‘’ucuz yangın merdiveni’’ üretiminde insan hayatını tehlikeye sokacak derecede yapı malzemesi içindeki kaliteyi düşürmemek adına pazarlamasını yapabilir. Genelde tek katlı veya en fazla üç-dört katlı binalara uygun satış yapmaktadırlar. Bu durumda ‘’ucuz yangın merdiveni’’ almak eğer malzeme kalitesi insan hayatını tehlikeye sokacak düzeyde değilse kişiye fiyat konusunda yardımcı olmaktır.